Як вибрати домашній принтер?

Принтер

Принтер - річ потрібна.  Насправді, правильний вибір принтера - завдання дуже складне. У будь-якого принтера є видаткові матеріали (чорнильні картриджі або порошок), які в процесі роботи принтера потрібно постійно докуповувати. І, зрештою, може виявитися, що, ви, купите недорогий і якісний принтер, який буде задовольняти вас по якості й швидкості друку, а чорнило, наприклад, будуть закінчуватися настільки швидко й ціна нових картриджів буде настільки висока, що від надмірно частої купівлі картриджів, ви, просто залишитеся "без штанів".

Так що, при виборі принтера треба аналізувати не тільки його ціну та якість, але й ціну видаткових матеріалів, а також те, на яку кількість листів вистачить одного картриджа. І ще, запам'ятайте те, що, ви, повинні з першого разу зробити правильний вибір принтера, тому що він, на відміну від багато чого комп'ютерного "заліза", просто не підлягає апгрейду.

 

Отже, з чого ж вам слід почати вибір свого принтера? Насамперед, вам потрібно чітко для себе вирішити, які завдання буде виконувати ваш принтер. Чи будете, ви, друкувати багато тексту або графіки, чи потрібен буде вам кольоровий друк, який формат документів вам необхідно друкувати, та ін. Адже по-справжньому універсального принтера, який дозволив би якісно й швидко друкувати чорно-білий текст і одночасно із цим справлявся б з складними завданнями друку кольорового зображення фотографічної якості й при цьому працював би максимально економно з погляду ціни видаткових матеріалів і самого принтера, просто не існує. Дійсно, адже кожна модель принтера, як правило, призначена для вирішення вузького кола завдань. І саме тому, для того, щоб зробити правильний вибір, вам просто необхідно знати, який друк вам необхідний.


Почнемо з формату отриманих документів. Найпоширеніший на сьогоднішній день формат - це А4. І зараз, принтерів саме цього формату найбільше на нашому комп'ютерному ринку. Дійсно, це дуже зручний, досить компактний формат для використання. І, на наш погляд, принтер формату А4 - самий правильний вибір принтера для домашнього використання. Але, звичайно, може бути така ситуація, коли формат А4 буде дуже маленьким для вас, у зв'язку з родом вашої діяльності. У такому випадку, ви, можете придбати принтер формату А3 (цей формат в 2 рази більше, чим А4). Але врахуйте, що принтер такого формату набагато дорожче свого А 4-го аналога, і вам доведеться викласти досить "кругленьку" суму за нього. Принтер більшого, ніж А3-го, формату для дому, на наш погляд, просто нераціонально, тому, що принтери великого формату відносяться вже, як правило, до розряду професійних, і вартість їх обчислюється тисячами, а часом навіть десятками тисяч доларів. У зв'язку з цим, усе те, про що ми будемо говорити, буде стосуватися головним чином принтерів формату А4.


Струменні принтери - Принцип роботи принтера можна зрозуміти з його назви. Зі спеціальних чорнильниць, які містять фарбу, на папір наносяться різнокольорові «струмочки». Як правильно, чорнильниць буває три або чотири. Трибарвні містять жовтий, пурпурний і блакитний кольори, а чорний утворюється за рахунок змішування всіх цих відтінків в один. Легко здогадатися, що якщо ви переважно роздруковуєте документи, фарба в принтері буде витрачатися дуже не економно, одночасно використовуючи всі три кольори. У чотирьохколірних принтерах до жовтої, пурпурової і блакитної чорнильниці додається ще й чорна, що може заощадити кольорову фарбу, а також дати «правильний» чорний колір.

Переваги: невелика вартість, можливість друку не лише на папері.

Недоліки: дорогі витратні матеріали, нестійкість чорнил до вологи та прямого сонячного проміння.


Лазерні принтери - Барвник (тонер) прилипає до паперу в місцях його нагрівання. Самі по собі ці пристрої дороги, але вартість їх обслуговування низька. Картридж для лазерного принтера коштує стільки ж, скільки і для струменевого, але при цьому дозволяє роздрукувати раз в 10 більше аркушів. Крім того, якість друку таких апаратів значно краще, а швидкість роботи в кілька разів вище. Роздруковані аркуші практично не бояться зовнішніх впливів, у тому числі і вологи, на відміну від копій, роздрукованих на струменевому принтері. Щоправда, і коштують такі моделі на порядок дорожче «струйников», тому якщо немає необхідності роздруковувати кольорові знімки, купуйте чорно-білий лазерний принтер – залишитеся задоволені.

Переваги: висока швидкість друку, тонер стійкий до води та сонячного проміння.

Недоліки: Відносно висока ціна.


І на закінчення, що якщо, ви, правильно, обдумано й грамотно підійдете до вибору принтера для своїх домашніх потреб, враховуючи ті конкретні завдання друку, які вам прийдеться за допомогою його вирішувати, та ще при цьому грамотно будете стежити за технічним станом вашого принтера, то вважайте, що на вашому столі стоїть дійсно надійний, довговічний, економічний і самий підходящий саме для ваших потреб принтер.